TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
RESSAM OLMAK İÇİN NELER YAPMALIYIM?

  

Birçok nedenler bazen isteklerimizi yönlendirir. Resim sanatı, yeteneğinizin yanında aşama aşama gelişen ve sonunda bir noktaya ulaşabileceğiniz özverili bir sanattır. Bütün aşamaları geçseniz bile Ressam sıfatına ulaşabilmeniz için yağlıboya resim sanatını çok iyi bilmeniz ve uygulayabilmelisiniz, çünkü yağlıboya resim tekniği tüm resim tekniklerinin kralıdır.

Yüzyıllardır resim sanatına gönül veren sanatçılar, en çok yağlıboya resim yapmışlardır. Resim sanatının başkahramanları resim sanatını oluşturmuş, şekillendirmiş ve resim sanat tarihine imzalarını atmışlardır. Bu ressamlar, su gibi geçen yıllara ve değiştirdikleri üsluplarıyla hep mükemmele ulaşmaya çalışmışlar, hep yeni arayışlara yönelerek yağlıboya resim tekniğinin en üst düzeye gelişimini sağlamışlardır. Bunu sağlarken de hayran olunacak eserlere imza atmışlardır.

Nasıl Ressam Olunur? Ya da İyi Bir Ressam Olmak: Resim sanatını çok iyi bilmekle başlar. Resim sanat tarihinin başrol kahramanlarını bilmek ve tekniklerini incelemekle resim sanatına adım atabilirsiniz. Kimdir bu kahramanlar dediğimizde ilk akla gelen Jan van Eyck, yağlıboya resim tekniğinin babası ve olağanüstü eserlerini, kuşkusuz bu konuyla ilgilenenler biliyordur. Leonardo da Vinci, pek çok alanlarla ilgileniyordu; Mimarlık, müzik, botanik, jeoloji, hidrolik vs... ve kuşkusuz resim. Bir ‘Mona Lisa’ tablosunu bilmeyen yoktur. Ve ardından Raffaello, Michelangelo, Tiziano, Rubens, Rembrandt, Caravaggio, Goya, Ingres, Delacroix, Monet, Cézanne, Van Gogh, Matisse, Picasso vs... gibi resim sanatının başkahramanlarını incelemekle birlikte resim sanatının gerek eğitimini alarak araştırmak ve çalışmakla bu sanatı çözebiliyor iseniz çalışmalarınıza devam edin ve ressam olma hayalinizi genişletin.

Sonuç olarak yetenek, bilgi ve çalışmalarımız bizi istediklerimize yöneltecektir. Yağlıboya resim tekniği birçok araç ve gereci gerektirir. Bunun yanında ışık ve renk bilgisi de oldukça önemli bir yer tutar.

Işık teorisini uygulayarak paletimizdeki sadece üç renkle, doğadaki tüm renkleri elde edebileceğimizi bilmemiz ve bunu ustaca uygulayabilmemiz gerektiği inanılmaz bir gerçektir. Son sözü Van Gogh söylesin,  “Eğer bunu yapamıyorsanız, çabalarınız kısır bir mücadeleden öteye geçemez.”

 

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün717
mod_vvisit_counterDün1146
mod_vvisit_counterBu Hafta6772
mod_vvisit_counterBu Ay45887
mod_vvisit_counterToplam6865453

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 25 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev