TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
Modern Fizik
Modern Fiziğe Giriş

Bilimde gözlenen hızlı gelişmelerin, insanların günlük yaşantıları üzerindeki etkileri son derece büyük olmasına rağmen pek çok insan bu gelişmelerin altında yatan bilimsel gerçekleri, en basit şekliyle dahi bilmemektedir. Bu durum, çoğu insanın yaşantısının, kendi denetimi dışında yönlendirildiği ve bilimsel ilerlemelerin doğurabileceği olası sorunların peşinen kabulü anlamına gelir. Bu da modern toplumlar için kabul edilir bir durum değildir. Bu durumu, A. Einstein “ Bilimsel bilgiyi küçük bir grubun tekeline bırakmak; bir toplumun düşünce gücünü zayıflatır, fikir üretiminden yoksun bırakır ve o toplumu geri kalmışlığa mahrum eder” sözleriyle özetlemektedir. Bu nedenle, bilimdeki gelişmelerin ve bu gelişmelere paralel olarak ortaya çıkan uygulamaların olumlu olumsuz yanları insanların eğitim düzeyleri ne olursa olsun sade bir şekilde anlatılması gerekir.

Devamını oku...
 
Özel Görelilik
            Michelson- Morley Deneyi:
            Michelson ve Morley tarafından geliştirilen deneysel düzenek, etere göre yerin hızını belirlemek için tasarlanmıştır. Ortaya çıkacak fiziksel olayların matematiksel çözüm süresince ise akıntısı olan bir nehirde ileri geri hareket eden kayıkçı problemi ile aynı temele sahiptir.
Devamını oku...
 


Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün515
mod_vvisit_counterDün1123
mod_vvisit_counterBu Hafta4745
mod_vvisit_counterBu Ay19061
mod_vvisit_counterToplam7227134

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 46 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev