TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
Fenerbahçe Üniversitesi için nihayet ilk adımlar atılıyor

Fenerbahçe Üniversitesi için nihayet ilk adımlar atılıyor Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'En büyük hayallerimden biri' dediği Fenerbahçe Üniversitesi için nihai imar izni verildi. Fenerbahçe Üniversitesi ile 5 yıl içinde öğrenci sayısı 20 bine çıkarılarak Türkiye’nin bir yılda en çok öğrenci çeken özel üniversitesi olmayı planlanıyor.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'En büyük hayallerimden biri' dediği Fenerbahçe Üniversitesi için nihai imar izni verildi.

1993 yılında kullanım hakkı alınan 50 dönümlük arazinin, 20 yıllık süresinin dolmasına 1 yıl kala üniversite yapımı için gerekli nihai onayın alındığı ve projeye ilk kazmanın ise önümüzdeki günlerde vurulacağı öğrenildi. Ataşehir Kayışdağı’nda 50 dönüm arazi üzerinde yapılacak üniversite için 150 bin metrekare inşaat yapılacak. Özel Fenerbahçe Spor Kulübü Lisesi’nin yer aldığı arazinin yanındaki 80. yıl parkı da plan tadilatına eklenerek yeşil alan olarak ayrıldı.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 1993 yılında Maliye Bakanlığı'ndan tahsisle aldığı Ataşehir'deki 50 dönüm arazide üniversite ve lise kampüsü kurulmasına imkan sağlayacak nihai imar izni verildi.

2010 yılında 1/5000 ölçekli planlarda imar ön izni verilen üniversitenin uygulama imar planı da Ataşehir Belediyesi tarafından kabul edildi. Spor Kulübü üniversitenin inşası için nihai onayı almak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na başvurdu. Ataşehir ilçesi Kayışdağı 1845 ada 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11 ve 18 parseldeki 53 dönüm araziyle ilgili talep edilen imar değişikliğini görüşen komisyon, arazinin özel eğitim alanına alınarak üniversite yapılması talebini kabul etti.
Özel öğretim alanı dışında kullanılamayacak arazide ticari faaliyet yapılamayacak. Alanda, ilköğretim okulu, lise, spor akademisi ve üniversite yapılabilecek. İlk etapta yılda 10 bin öğrenci kabul edilecek olan Fenerbahçe Üniversitesi’nin 5 yıl içinde bu rakamı 20 bine çıkararak Türkiye’nin bir yılda en çok öğrenci çeken özel üniversitesi olmayı planlanıyor.

 

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün962
mod_vvisit_counterDün1205
mod_vvisit_counterBu Hafta4243
mod_vvisit_counterBu Ay29816
mod_vvisit_counterToplam7298812

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 36 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev