TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
Eğitim Haberleri
PMYO Sınavı sonuçları açıklandı

2013 PMYO Sonuçları açıklandı.2013 Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) Sınavı sonuçları açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2013 - 2014 eğitim-öğretim yılında polis meslek yüksek okullarına alınacak öğrencileri belirlemek üzere 30 Haziran 2013'te ÖSYM Başkanlığınca belirlenen 20 bölge merkezinde sınav yapıldığı ve 28 bin 24 adayın buna katıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, 26 polis meslek yüksek okuluna 6 bin 760'ı erkek, 250'si kadın olmak üzere toplam 7 bin 10 asıl aday, asıl adayların yüzde 20'sine karşılık gelen bin 352'si erkek, 50'si kadın toplam bin 402 yedek aday belirlendiği kaydedildi.

Emniyet Teşkilatı şehit ve görev malulleri eş ve çocuklarından 23 erkek ve 12 kadının sınava girdiği, bunlardan 13 erkek ve 9 kadın adayın başarılı olduğu ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından da sınav sonuçlarının açıklandığı, sonuçlara "pmyo.pa.edu.tr"  internet sitesinden de ulaşılabileceği bildirildi.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Devamını oku...
 
YDS başvurularında son günler...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM), bu yıldan itibaren yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemeye yönelik olarak yapacağı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı'na (YDS) başvurular 27 Şubat Çarşamba günü sona erecek.

 

ANKARA -    ÖSYM, Ocak ayında Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik uyarınca, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (KPDS), Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) ve içeriğinde yabancı dil sorusu veya testi bulunan yabancı dil seviye belirleme sınavlarını Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı (YDS) adı altında tek bir sınavda topladı. Buna göre KPSS, TUS, DUS gibi sınav ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS ve KPDS sonuçlarını kullanan diğer kamu ve özel kurum ve kuruluşların sınav ve yerleştirme işlemlerine katılacak adayların, yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için yılda iki kez yapılacak YDS'ye girmeleri gerekiyor.

Devamını oku...
 
Yurttaki öğrenciye ücretsiz internet

YURTKUR Genel Müdürü Albayrak, "İnşallah kısa zamanda YURTKUR gençliğine bedava internet erişimi sağlanacak" dedi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, Ordu'da yapımı devam eden YURTKUR Ordu Lebibe-Engin Karlıbel Yurdu'nda incelemelerde bulundu.

YURTKUR'a bağlı yurtlarda kalan öğrencilerin ücretsiz internet kullanımına ilişkin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın protokol imzaladığını anımsatan Albayrak, şöyle devam etti:

 

Devamını oku...
 
YURTKUR burs sonuçları için tıklayınız

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü tarafından 150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye öğrenim kredisi tahsisi yapıldığı belirtildi.

 

 

    YURTKUR Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye öğrenim kredisi tahsisi yapıldığı, burs alan öğrenci sayısının almaya devam edenlerle 432 bin 572'ye, burs ve öğrenim kredisi alanların toplamının 1 milyon 304 bin kişiye ulaştığı bildirildi.

Devamını oku...
 
600 bin öğrenciye para müjdesi!..

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü tarafından 150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye öğrenim kredisi tahsisi yapıldığı belirtildi.

 

YURTKUR Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye öğrenim kredisi tahsisi yapıldığı, burs alan öğrenci sayısının almaya devam edenlerle 432 bin 572'ye, burs ve öğrenim kredisi alanların toplamının 1 milyon 304 bin kişiye ulaştığı bildirildi.

Devamını oku...
 
Üniversiteye internetten hazırlık

Milli Eğitim Bakanlığı, üniversite sınavlarına hazırlanan 50 bin öğrenciye internet üzerinden ileri derece matematik ve fizik eğitimi verecek.

 

 

 

 

ANKARA - Sarp Özer

MEB Bilgi İşlem Grup Başkanı Volkan Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12. sınıf öğrencilerine yönelik YGS ve LYS'ye destek projesi hazırladıklarını belirtti.

''e-LYS Projesi'' kapsamında öğrencilerin web tabanlı olarak oluşturulan interaktif sınıflarda ileri düzeyde matematik ve fizik dersleri alacağını dile getiren Akçay, proje kapsamında 50 bin öğrenciye eğitim vereceklerini söyledi.

''Öğrencilerin bir kısmı evlerinde bilgisayarlarının başında, yatılı öğrenciler de etüt salonlarında bu dersleri alacaklar'' diyen Akçay, öğrencilerin bilgisayarlar başından soru sorabileceklerini, eğitim materyallerine elektronik posta yoluyla ulaşabileceklerini belirtti.

Proje, Aralık ayında başlayacak'' dedi.

Devamını oku...
 
KPSS'de tercihler başladı

KPSS'de tercihler başladı.Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adayların, kamu kurum ve kuruluşları kadro ve pozisyonlarına yerleştirmek için tercihler alınmaya başlandı.

 

 

 

ANKARA -       ''Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'' hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.
      Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/2 Tercih Kılavuzu ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden yayımlandı.
      Kılavuzda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor.
      Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 7-8 Temmuz ve 22-23 Eylül tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olması gerekiyor.
    

Devamını oku...
 
İşte Türkiye'nin en girişimci 50 üniversitesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün açıkladığı ''Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi''ne göre, ilk sırayı Sabancı Üniversitesi aldı.

 

 

 

ANKARA (AA) -      Ergün, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısıyla Türkiye'de ilk kez hazırlanan ''Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi''ni açıkladı.

Endeks belirlenirken, öğretim üyesi 50'nin altında olan üniversiteleri hesaplamaya dahil etmediklerini belirten Ergün, bu nedenle çalışmanın, Türkiye'deki 168 üniversitenin 126'sını kapsadığını söyledi.
Endeksin 5 boyuttan oluştuğunu aktaran Ergün, bunların bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme olduğunu ifade etti.

Devamını oku...
 
Yurt başvuru sonuçları bu adreste

Yurt başvuru sonuçları bugün saat 23.00'da açıklanacak

 

 

 

 

Sonuçların yurtkur'un sitesinde duyurulacağı bildirildi.
ANKARA (AA) - YURTKUR'un yurt başvuru sonuçları, kurumun internet sitesinden bu gece açıklanacak.
YURTKUR'dan yapılan yazılı açıklamada, 2012-2013 öğretim yılında ilk defa yüksek lisans (doktora-master Şubat 2012 tarihinde girenler de dahil), ön kayıt ve özel yetenek, dikey veya yatay geçiş ve askeri okullardan sağlık sebebiyle elenen öğrencilerle YÇS (Yurt Dışında Çalışanların Çocukları) sınavı sonucu bir yüksek öğretim programına yerleşen öğrencilerin yurt başvuru sonuçları saat 23.00'ten itibaren, kurumun, ''www.kyk.gov.tr'' adresli internet sayfasından açıklanacağı belirtildi.

 
'Çöp'teki defterler öğrencilerin yüzünü güldürdü

Esenler Belediyesi'nin kurduğu geri dönüşümü tesisinde elde edilen gelirle satın alınan defterler, ilçedeki ilköğretim öğrencilerine dağıtıldı.

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencilere geri dönüşümden elde edilen defterleri dağıttı.

Esenler Belediyesi'nin geri dönüşümden elde ettiği gelirle satın alınan 400 bin defter, Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda törenle öğrencilere dağıtılmaya başlandı. Törene, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, davetliler ve çok sayıda öğrenci ile velileri katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Devamını oku...
 
Fenerbahçe Üniversitesi için nihayet ilk adımlar atılıyor

Fenerbahçe Üniversitesi için nihayet ilk adımlar atılıyor Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'En büyük hayallerimden biri' dediği Fenerbahçe Üniversitesi için nihai imar izni verildi. Fenerbahçe Üniversitesi ile 5 yıl içinde öğrenci sayısı 20 bine çıkarılarak Türkiye’nin bir yılda en çok öğrenci çeken özel üniversitesi olmayı planlanıyor.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'En büyük hayallerimden biri' dediği Fenerbahçe Üniversitesi için nihai imar izni verildi.

1993 yılında kullanım hakkı alınan 50 dönümlük arazinin, 20 yıllık süresinin dolmasına 1 yıl kala üniversite yapımı için gerekli nihai onayın alındığı ve projeye ilk kazmanın ise önümüzdeki günlerde vurulacağı öğrenildi. Ataşehir Kayışdağı’nda 50 dönüm arazi üzerinde yapılacak üniversite için 150 bin metrekare inşaat yapılacak. Özel Fenerbahçe Spor Kulübü Lisesi’nin yer aldığı arazinin yanındaki 80. yıl parkı da plan tadilatına eklenerek yeşil alan olarak ayrıldı.

 

Devamını oku...
 
Formasyon için 15 bin kontenjan verildi

Formasyon için 15 bin kontenjan verildi.Yükseköğretim Kurulu, 2012-2013 öğretim yılı için 64 üniversiteye toplam 15 bin pedagojik formasyon sertifika programı kontenjanı verdi.

 

 

YÖK, öğretim üyesi şartını sağlamayan Ağrı İbrahim Çeçen, Afyon Kocatepe, Bartın, Bozok, Dumlupınar, Hasan Kalyoncu, Lefke Avrupa ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitelerine ise söz konusu sertifika programının açılması için onay vermedi.


YÖK internet sitesinden yaptığı duyuruda, 13 Eylül tarihinde yapılan Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında, Pedegojik Formasyon Sertifika Programlarının ele alındığını açıkladı.  Duyuruya göre, 2012-2013 öğretim yılında toplam 64 üniversiteye 15 bin formasyon sertifika kontenjanı verildi. En fazla kontenjanı 350 sayısı ile Ankara, Anadolu, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Erciyes, Gazi, İstanbul, Marmara, Necmettin Erbakan, Selçuk, Sakarya, Yıldız Teknik Üniversiteleri aldı. Bu üniversiteleri 300 kontenjan ile  Ondokuz Mayıs Üniversitesi takip etti. Diğer üniversitelere de 200'er kontenjan ayrıldı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 32

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün67
mod_vvisit_counterDün1424
mod_vvisit_counterBu Hafta7746
mod_vvisit_counterBu Ay23260
mod_vvisit_counterToplam7260092

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 52 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev