TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
ÖSYM: SON SINIFLARIN NOTLARI BELİRLEYİCİ

ÖSYM'nin Türkiye'deki tüm adaylara uyguladığı Önlisans Başarı Puanı Hesaplama kuralları gereği son sınıf öğrencilerinin ÖBP'lerinin belirlenmesinde mezun oldukları okuldaki diğer son sınıf öğrencilerinin notlarının belirleyici olduğu bildirildi.

 

 

ANKARA (A.A) - ÖSYM'den yapılan açıklamada, basında yer alan 'Sınav Mağduru: ÖSYM, kural hatası yaptı' başlıklı haberde, Gaziantep MYO Elektronik Teknolojisi (İkinci Öğretim) bölümünden mezun olarak 2011-DGS'ye başvuran bir adayın Önlisans Başarı Puanı (ÖBP) hesabında hata yapıldığı, bu nedenle adayın istediği bölüme yerleşemediğinin iddia edildiği belirtildi.

Söz konusu adayın mezun olduğu, Gaziantep MYO Elektronik Teknolojisi bölümünden 2011 yılında 5 öğrencinin mezun olduğu ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

'2011-DGS'ye başvuran bu 5 öğrencinin akademik ortalamalarının standart sapmaları beklenen değerin altında kalmıştır. Bu nedenle, Önlisans Başarı Puanı hesaplama kuralı gereği, bu adaylara ÖBP olarak 50 puan verilmiştir.'

Bu kuralın tüm DGS'lerde Türkiye'deki tüm programlar için uygulandığının altı çizilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'Bir kez daha hatırlatmakta fayda vardır ki, ÖSYM'nin Türkiye'deki tüm adaylara uyguladığı Önlisans Başarı Puanı Hesaplama kuralları gereği son sınıf öğrencilerinin ÖBP'lerinin belirlenmesinde mezun oldukları okuldaki diğer son sınıf öğrencilerin notları belirleyicidir. Yapılan inceleme sonucunda ÖSYM'nin bu konuda herhangi bir hatasının bulunmadığı tespit edilmiştir.'

 

Devamını oku...
 
ÜNİVERSİTELERDE YENİ SORUN YURT BULMAK

Üniversite kayıtlarının devam ettiği şu günlerde, ailesinden uzakta okuyacak öğrenciler için, önemli bir sorun da yurt bulmak.

 

 

 

Aileler, çocuklarını güvenle emanet edecekleri, evlerini aramayacakları konforda ve bütçelerini zorlamayacak bir yurt arayışındalar.

 

Kız ve erkek öğrenci yurtları ile hizmet veren Anadolu Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurtları’nın kurucularından Mehmet Kaya, aileleri ve öğrencileri doğru yurt seçimi konusunda uyarıyor.

 

Mehmet Kaya, seçilecek yurdun öncelikle öğrencilerin güvenliğini sağlaması gerektiğine dikkat çekiyor. Bu, özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde büyük önem taşıyor. Ayrıca, son yıllardaki en büyük korkumuz depreme de dayanıklı olması gerekiyor ki aileler çocuklarını yurda güvenle emanet edebilsin. Kaya, bir yurdun öğrenciye evini aratmayacak konfora sahip olması ve rahat ders çalışma ortamı sağlaması gerektiğini de vurguluyor. Yine büyük şehirlerdeki trafik sorununa da değinen Kaya, yurtların üniversitelere, ulaşım araçlarına yakın, merkezi konumlarda bulunması gerektiğinin de altını çiziyor.

Devamını oku...
 
ADAY ÖĞRETMENLER İÇİN UYUM EĞİTİMİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bu yıl ilk defa yeni atanan öğretmenlere yönelik düzenlenen uyum eğitimini başlattı.

 

 

 

ANKARA (A.A) - Bakan Dinçer, 81 ildeki göreve yeni başlayacak öğretmenlere video konferans yöntemiyle bağlanarak seslendi. Oryantasyon eğitimine, 26 Ağustos'ta ataması yapılan 11 bin 475 öğretmen katılıyor.

MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Bilişim Hizmetleri Daire Başkanlığının konferans salonunda kurulan teknik donanım ile öğretmenlere seslenen Dinçer, konuşmasına 'Saygıdeğer öğretmenler hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sizler eğitim ailemize katıldınız. Aramıza hoş geldiniz. Sizleri bu vesileyle tebrik ediyorum, yeni görevinizde başarılar diliyorum' diyerek başladı.

 

Devamını oku...
 
MİLLİ EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ İMAMLARLA TAKİP EDECEK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni başlattığı projede imamlar da görev alacak. İmamlar bakın hangi konuda öğrencilerin yanında olacak...

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), ilköğretim öğrencilerinin okula devamsızlıklarını takip etmek amacıyla hazırladığı “Aşamalı Devamsızlık Yönetimi” (ADEY) kapsamında, devamsızlık yapan öğrencinin ailesine yapılacak ev ziyaretine bölgenin din görevlisi de katılabilecek.

Her ilköğretim okulunda kurulacak Okul Risk Takip Kurulu’na (RİTA) ihtiyaç duyulması halinde din görevlileri de katılacak. Devamsızlık yapan öğrencinin kendisi ve velisi bir daha devamsızlık yapılmayacağına ilişkin sözleşme imzalayacak.

Devamını oku...
 
FLAŞ!.. OKULLAR HAFTASONU DA AÇIK KALACAK

Milli Eğitim Bakanı Dinçer’in “hayalim” dediği projeyle okullar hafta sonu da açık kalacak. ...

 

 

 

Amacı ‘okulu sevdirmek’ olan proje kapsamında öğrenciler ders değil, sportif ve kültürel aktiviteler yapacak.

 

Milli EğitimBakanlığı (MEB), öğrencilerin okulu sevmesi için yeni bir proje başlatıyor. BakanÖmerDinçer’in “hayalim” diye açıkladığı ve öğrencilerin hafta sonları da okula gitmesi sağlanacak projenin amacı, “çocukların sportif ve kültürel aktivitelerini” artırarak okulu sevdirmek.

 

VELİLER DE GİDEBİLECEK

 

Proje kapsamında hafta sonları da okullardaki bilgisayarlar öğrencilerin hizmetine olacak. İnternette serbestçe dolaşabilecek olan öğrenciler, araştırma yapmak için internet kafelere gitmek zorunda kalmayacak. Bakanlık, öğrencilerin sportif ve kültürel faaliyetlerin artırılması için okullara talimat verirken, öğrencilerin yanı sıra velilerinin de bu programlara katılması sağlayacak.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 - 74

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün457
mod_vvisit_counterDün1111
mod_vvisit_counterBu Hafta3925
mod_vvisit_counterBu Ay19439
mod_vvisit_counterToplam7256271

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 78 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev