TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
ÖSYM BAŞKANI: HERKES AYNI ŞARTLARDA YARIŞACAK

ÖSYM Başkanı Ali Demir, katsayı uygulamasının YÖK tarafından kaldırılmasına ilişkin, 'Herkese eşit katsayı ile tüm liselerden mezun olan, türü ne olur olsun, herkes aynı şartlarda yarışacak demektir' dedi.

ERZURUM  - Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Toplantısı'na, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir ile 28 fakültenin dekanı katıldı

Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demir, 2012'de ilk defa Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı'nı (DUS) yapacaklarını belirterek, diş hekimliği fakültelerinin dekanlarının, bu konuyu görüşmek üzere toplandığını söyledi.

Dekanlarla, sınavın nasıl yapılacağı, içeriğinin nasıl olacağı konusunda bilgi paylaşımında bulunduklarını ifade eden Demir, 'Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı'nı 22 Nisan 2012'de gerçekleştireceğiz' diye konuştu.

Devamını oku...
 
ÖĞRETMEN YETİŞTİRME YENİDEN YAPILANDIRILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2012 yılı programına göre, öğretmen yetiştirme ve geliştirme sistemini, öğretmen ve öğrenci yeterliliklerini esas alan bir performans sistemini de içerecek şekilde yeniden yapılandıracak.

 

 

ANKARA - Öğretmen yetiştirme ve atama sisteminde, ülkenin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarının niteliksel ve niceliksel olarak dikkate alındığı bir yapı oluşturulacak. Öğretmen atamalarında bölgeler itibarıyla ihtiyacın dikkate alındığı, teşvik edici bir yaklaşım benimsenecek.

2012 yılı hükümet programında milli eğitimde okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretimle mesleki ve teknik eğitimin mevcut durumuyla öğretmen yetiştirme ve atama sistemine ilişkin bilgiler yer aldı.

Öğretmen yetiştirme ve atama sisteminde, ülkenin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarının niteliksel ve niceliksel olarak dikkate alındığı bir yapı oluşturulacak.

Eğitim fakültelerinin kontenjanları ülkenin gelecekte ihtiyaç duyacağı branşlara ve öğretmen sayısına göre belirlenecek.

Devamını oku...
 
ÖĞRENCİLERE MÜJDE: BURS VE ÖĞRENİM KREDİLERİ YATIRILDI

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), öğrencilerin burs ve öğrenim kredilerini bugünden itibaren banka hesaplarından çekebileceklerini bildirdi.

ANKARA - YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak yaptığı yazılı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın talimatıyla burs ve öğrenim kredilerinin bugün itibarıyla öğrencilerin hesaplarına aktarıldığını belirtti.

Öğrencilerin burs ve öğrenim kredilerini bugün, Ziraat Bankasının herhangi bir ATM'sinden alabileceklerini bildiren Albayrak, burs ve öğrenim kredisi miktarının aylık 240 TL, yüksek lisans öğrencilerine aylık burs/öğrenim kredisi miktarının 480 TL ile doktora öğrencilerine ise 720 TL ödendiğini ifade etti.

Albayrak, başarılı öğrencileri desteklemek için son 7 yıldır ÖSS sonucuna göre tüm dallarda ilk 100'e giren öğrencilere ve son 6 yıldır amatör spor dallarından herhangi birinde milli olmuş, yüksek öğrenim öğrencilerine aylık 720 TL burs verildiğini kaydetti.

Devamını oku...
 
YÖK'ÜN YENİDEN YAPILANDIRILMASI HÜKÜMETİN GÜNDEMİNDE

Hükümet, 2012 yılında yükseköğretime ilişkin çalışmalarına devam edecek. Buna göre, yükseköğretim sisteminin yeniden yapılandırılmasına yönelik hazırlık çalışmaları tamamlanacak.

ANKARA  - YÖK, üniversiteler arasında koordinasyon sağlayan ve kalite standartları belirleyerek denetleyen bir kurum haline dönüştürülecek.

 

2012 yılı hükümet programında, yükseköğretim kapsamında YÖK, üniversiteler, öğretim üyeleri, yabancı öğrencilere ilişkin yapılacak çalışmalar yer alıyor.

Eğitimin yükseköğretim kademesinde önemli gelişmelerin yaşandığının belirtildiği programda, yükseköğretime erişimi artırmak amacıyla iki önemli adımın atıldığı anımsatıldı.

Bunlardan ilkinin, 2006-2011 döneminde 50 yeni devlet üniversitesi, 2007-2011 döneminde ise 37 yeni vakıf üniversitesi kurulması olduğu belirtilerek, toplam üniversite sayısının 165'e ulaştığı kaydedildi.

Devamını oku...
 
Facebook sayfamızı beğendiniz mi?

Sitemizde yayınlanan eğitim haberlerini, yeni yazılan yazıları Facebook üzerinden takip etmek için www.facebook.com/Talebedunyasi  sayfasını beğeniniz.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 - 74

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün973
mod_vvisit_counterDün1205
mod_vvisit_counterBu Hafta4254
mod_vvisit_counterBu Ay29827
mod_vvisit_counterToplam7298823

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 42 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev