TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
Milli Eğitim'den kız çocukları için yeni proje

Milli Eğitim Bakanlığı, kız çocuklarının okullaşma oranını artırmak için yeni bir proje hazırladı.

 

 

 

ANKARA  -   Bakanlık, ''Özellikle Kız Çocuklarının Okullulaşma Oranının Artırılması Projesi'' (KEP) adıyla yeni bir proje başlatacak.
     Proje, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlenen bir toplantıyla Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından kamuoyuna tanıtılacak.
     Tanıtım kampanyasının açılış törenine, projenin uygulanacağı illerin valileri, il milli eğitim müdürlerinin yanı sıra AB'yi temsilen Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert'in katılımı bekleniyor.
    
     -Proje 2 yıl sürecek-
    
     AB ile Milli Eğitim Bakanlığınca finanse edilecek projenin uygulama süresi 2 yıl olarak belirlendi.
     Bakanlık projeyle eğitim kalitesini artırmayı, eğitim ve iş piyasası arasındaki bağın güçlendirilmesini ve başta kız çocukları olmak üzere her düzeyde okullaşma oranının yükseltilmesini hedefliyor.

Devamını oku...
 
Üniversiteye girişte sistem değişiyor

Artık üniversiteye giriş sınavında, öğrencilerin puanına okullarının genel başarısı etki etmeyecek, kişisel başarıları üzerinden puanları hesaplanacak.

 

 

 

2 yıl kesintili zorunlu eğitim yani eğitimde 4+4+4 formülüne ilişkin yasa teklifinin alt komisyonda görüşmeleri tamamlandı.
Teklifle sadece ilköğretim ve ortaöğretime ilişkin düzenlemeler yapılmadı, yükseköğretime geçişe ilişkin de bir dizi değişiklik getirildi. Getirilen en önemli değişiklik ise üniversiteye giriş sınavı için yapılan puan hesaplaması ile ilgili oldu. İşte ayrıntılar...
   
Artık üniversiteye giriş sınavında, öğrencilerin puanına okullarının genel başarısı etki etmeyecek, kişisel başarıları üzerinden puanları hesaplanacak. 12 yıl kesintili eğitime ilişkin yasa teklifi yasalaşırsa...

Ancak bu yeni karar 2012'de yapılacak sınavda uygulanmayacak. Çünkü o sınavın kılavuzu ÖSYM tarafından aylar önce yayınlandı. Bu yüzden düzenleme 2013 yılından itibaren geçerli olacak.

Devamını oku...
 
YGS'DE ÖZÜRLÜ ADAYLAR İÇİN YENİ UYGULAMA

Üniversiteye girişte birinci aşama sınavı olan Yükseköğretim Geçiş Sınavı'na (YGS) başvurucak özürlü adaylardan 'tekerlekli sandalye ile sınava girmek isteyenler', bu talebi başvuru formunda belirtecek.

ANKARA - ÖSYM, '2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu'nda yer alan ÖSYS Aday Başvuru Formu'nda yeni bir uygulamaya gitti. Kimlik, öğrenim, sınava ilişkin bilgiler ile iletişim bilgilerin de yer aldığı formda, 'Özür Durumu Bilgileri' adıyla yeni bir bölüm oluşturuldu.

Bu alan sınava özürlü aday olarak başvuran adaylar tarafından doldurulacak. Diğer adaylar bu alanı boş bırakacak. Bölümde adaya özür durumu ile 'sınavda okuyucu ve işaretleyici yardımcı sınav görevlisi' isteyip istemediği soruluyor.

Devamını oku...
 
LİSELİLER ÜZERİNDE YAPILAN ANKETTE İNANILMAZ SONUÇLAR

Liseli öğrencilere öğretmenleriyle ilgili yapılan ankette inanılmaz sonuçlar...

İzmir'de yapılan dev ankette öğrencilere sorulan sorulara çok ilginç cevaplar alındı.

 

İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi öncülüğünde, 'ideal öğretmen profilinin belirlenmesi' amacıyla İzmir'de bulunan özel ve devlete bağlı bütün ortaöğretim kurumlarında uygulanan anket ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. dikkat çekiyor. İnternet yoluyla 2 bin 443 öğrenci katıldığı anketten bazı sonuçlar...

 

Devamını oku...
 
2012 YILI KPSS BAŞVURU VE SINAV TARİHİ BELLİ OLDU

2012 KPSS Lisans'a girilecek oturum sayısına göre 35 TL ile 95 TL arasında sınav ücreti verilecek.

2012 KPSS Lisans'a başvurular 09.04.2012 – 18.04.2012 tarihleri arasında alınırken sınav 07.07.2012 – 08.07.2012 tarihleriarasında yapılacak.

 

 

2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans'a başvurular ise 18.06.2012- 04.07.2012 tarihleri arasında alınırken sınav 23.09.2012 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınav ücreti ise 35 TL olacak

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 - 74

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün403
mod_vvisit_counterDün1111
mod_vvisit_counterBu Hafta3871
mod_vvisit_counterBu Ay19385
mod_vvisit_counterToplam7256217

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 28 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev