TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
LYS heyecanı başladı!..

Üniversite adaylarının ter dökeceği kritik sınav bugün başladı.

Üniversiteye girmek isteyen öğrencilerin heyecanla beklediği LYS sınavı bugün başladı.

Üniversitelerin dört ve üzerindeki lisans programlarına yerleştirme için yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS ) bugün iki sınavla; sabah Matematik Sınavı (LYS-1) öğleden sonra da Yabancı Dil Sınavı (LYS-5) ile başlıyor. Yarın da Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4) var.

Önümüzdeki hafta sonu da kalan iki sınav Edebiyat, Coğrafya Sınavı (LYS-3) ile Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz 1 Nisan'da yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) herhangi bir puan türünde 180 baraj puanını aşarak LYS'lere katılma hakkı kazanan gençlerden 871 bin 313'ü bu sınavlara girecek.

Devamını oku...
 
Üniversite sınavında son anda sürpriz değişiklik
LYS’lere yaklaşık 2 hafta kala üniversite yerleştirme puanlarının hesaplanma yöntemi değiştirildi.
ÖSYM’nin dün yayımladığı kılavuza göre artık yerleştirme puanı hesabında okulların başarısı dikkate alınmayacak. Yalnızca bireysel başarı önemli olacak.

Uzmanlar, “Bu uygulamayla en iyi okullar boşalır, parayla not  başlar” dedi ÖSYM’den bu yıl üniversiteli olacak gençlere son dakika sürprizi geldi.
Devamını oku...
 
ALES yarın yapılacak

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), yarın yapılacak.

 

 

 

 

ANKARA - ALES, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 81 il merkezi ile Lefkoşa'da ve Bişkek'te yapılacak.
     Saat 09.30'da başlayacak olan sınav 180 dakika sürecek ve adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir test uygulanacak.
     Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için ALES'e girmek gerekiyor.
     Türkiye'deki lisansüstü eğitimi programlarında öğrenim görmek isteyenlerin de ALES'e katılması koşulu bulunuyor.
     Yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması amacıyla lisansüstü öğrenimi görmek üzere yurt dışına gönderilecek adayların seçiminde de bu sınavın sonuçları kullanılıyor.
     Adayların sınava girerken yanlarında sınava giriş belgesi ile nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurması gerekiyor. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak. Adaylar sınava girecek binanın önünde sınav başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunacak.
     (HİL-SA)

 
2012 Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Adaylık Başvurusu İçin aranan Şartlar Açıklandı

2012-2013 Eğitim dönemi için Polis Meslek Yüksek Okulları'na alınacak öğrencilerde bulunması gereken, aranan şartlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı.

Başvuru Şartlarını 2012 Adaylık Başvuru Şartları şu şekilde:

 

 

 

Devamını oku...
 
Polis Kolejine öğrenci alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, adaylar ilk olarak 2012 yılı 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girecek.

 

 

 

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Ankara ve Bursa'da bulunan polis kolejlerine öğrenci alınacak.
     Polis Koleji Sınavına girmek isteyen öğrenciler, SBS üzerinden 5-23 Mart tarihleri arasında öğrenim gördükleri okullarda başvuruda bulunacak.
          SBS için öngörülen bedel bankaya yatırıldıktan sonra Polis Koleji sınavlarına girmek isteyen öğrenciler 5-23 Mart 2012 tarihleri arasında öğrenim gördükleri okullarına başvuruda bulunacak, Polis Koleji başvurusu yaparken ayrı bir sınav ücreti yatırmayacak.
     Öğrencinin polis koleji başvurusu öğrenim gördüğü okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanacak ve elektronik onaylamadan sonra başvurunun iki çıktısı alınarak veliye imzalatılıp bir nüshası kendisine verilecek, bir nüshası da okul müdürlüğünde saklanacak.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 - 74

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün80
mod_vvisit_counterDün1424
mod_vvisit_counterBu Hafta7759
mod_vvisit_counterBu Ay23273
mod_vvisit_counterToplam7260105

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 65 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev