TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
Fenerbahçe Üniversitesi için nihayet ilk adımlar atılıyor

Fenerbahçe Üniversitesi için nihayet ilk adımlar atılıyor Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'En büyük hayallerimden biri' dediği Fenerbahçe Üniversitesi için nihai imar izni verildi. Fenerbahçe Üniversitesi ile 5 yıl içinde öğrenci sayısı 20 bine çıkarılarak Türkiye’nin bir yılda en çok öğrenci çeken özel üniversitesi olmayı planlanıyor.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'En büyük hayallerimden biri' dediği Fenerbahçe Üniversitesi için nihai imar izni verildi.

1993 yılında kullanım hakkı alınan 50 dönümlük arazinin, 20 yıllık süresinin dolmasına 1 yıl kala üniversite yapımı için gerekli nihai onayın alındığı ve projeye ilk kazmanın ise önümüzdeki günlerde vurulacağı öğrenildi. Ataşehir Kayışdağı’nda 50 dönüm arazi üzerinde yapılacak üniversite için 150 bin metrekare inşaat yapılacak. Özel Fenerbahçe Spor Kulübü Lisesi’nin yer aldığı arazinin yanındaki 80. yıl parkı da plan tadilatına eklenerek yeşil alan olarak ayrıldı.

 

Devamını oku...
 
Formasyon için 15 bin kontenjan verildi

Formasyon için 15 bin kontenjan verildi.Yükseköğretim Kurulu, 2012-2013 öğretim yılı için 64 üniversiteye toplam 15 bin pedagojik formasyon sertifika programı kontenjanı verdi.

 

 

YÖK, öğretim üyesi şartını sağlamayan Ağrı İbrahim Çeçen, Afyon Kocatepe, Bartın, Bozok, Dumlupınar, Hasan Kalyoncu, Lefke Avrupa ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitelerine ise söz konusu sertifika programının açılması için onay vermedi.


YÖK internet sitesinden yaptığı duyuruda, 13 Eylül tarihinde yapılan Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında, Pedegojik Formasyon Sertifika Programlarının ele alındığını açıkladı.  Duyuruya göre, 2012-2013 öğretim yılında toplam 64 üniversiteye 15 bin formasyon sertifika kontenjanı verildi. En fazla kontenjanı 350 sayısı ile Ankara, Anadolu, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Erciyes, Gazi, İstanbul, Marmara, Necmettin Erbakan, Selçuk, Sakarya, Yıldız Teknik Üniversiteleri aldı. Bu üniversiteleri 300 kontenjan ile  Ondokuz Mayıs Üniversitesi takip etti. Diğer üniversitelere de 200'er kontenjan ayrıldı.

Devamını oku...
 
2012 PMYO sınav sonuçları açıklandı

 

2012 PMYO SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2012-Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı'nın (PMYO) sonuçları açıklandı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 1 Temmuz 2012 tarihinde yapılan Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı'nın değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.

Açıklamaya göre, sonuçlar ÖSYM'nin ''https://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden öğrenilebilecek.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Sınava 31 bin 309 aday başvuruda bulunurken, 31 bin 97'si sınava girdi. Sınavı geçersiz aday sayısı 3 olarak belirlendi.

 

Devamını oku...
 
LYS sonuçları açıklandı: Öğrenmek için TIKLAYIN

16-17 ve 23-24 Haziran 2011 tarihlerinde yapılan 2012-Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları açıklandı.

 

 

 

Milyonlarca üniversite adayının heyecanla beklediği LYS sonuçları açıklandı.

SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 
Üniversite adayları dikkat!.. LYS puanları nasıl hesaplanır ?

LYS puanları nasıl hesaplanır ?

Üniversite adaylarının bugün girdiği LYS sınavı böyle hesaplanacak...

 

 

LYS PUAN HESAPLAMA YÖNTEMİ

ÖSYM’nin 2 hafta önce yayımladığı kılavuza göre artık yerleştirme puanı hesabında okulların başarısı dikkate alınmayacak. Yalnızca bireysel başarı önemli olacak.
Uzmanlar, “Bu uygulamayla en iyi okullar boşalır, parayla not satışı başlar” dedi ÖSYM’den bu yıl üniversiteli olacak gençlere son dakika sürprizi geldi.
Habertürk gazetesinin haberine göre Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) 2 hafta kala yapılan değişiklikle üniversite yerleştirme puanlarının hesaplanmasında yalnızca bireysel başarı dikkate alınacak. Okulun başarısına göre öğrencinin puanının ağırlıklandırılması yani AOBP uygulaması son buldu. Uzmanlar son dakika duyurulan değişikliğin “öğrencileri gafil avlandığını”, önümüzdeki yıllarda da fen ve Anadolu liselerinin boşalacağını, okulların sahte yüksek notlar vermeye başlayacağını söylüyor. ÖSYM dün eğitimsistemini 4+4+4 şeklinde değiştiren 6287 sayılı kanunda yer alan ve yükseköğretime yerleştirme puanlarının hesaplanmasında değişiklik getiren düzenlemeye göre yeni kılavuz yayımladı. Yeni hesaplama sistemi bu yıl YGS’ye giren ve önümüzdeki ay yapılacak LYS’ye katılacak öğrencileri etkiliyor.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 - 74

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün562
mod_vvisit_counterDün1111
mod_vvisit_counterBu Hafta4030
mod_vvisit_counterBu Ay19544
mod_vvisit_counterToplam7256376

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 38 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev