TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
Üniversiteye internetten hazırlık

Milli Eğitim Bakanlığı, üniversite sınavlarına hazırlanan 50 bin öğrenciye internet üzerinden ileri derece matematik ve fizik eğitimi verecek.

 

 

 

 

ANKARA - Sarp Özer

MEB Bilgi İşlem Grup Başkanı Volkan Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12. sınıf öğrencilerine yönelik YGS ve LYS'ye destek projesi hazırladıklarını belirtti.

''e-LYS Projesi'' kapsamında öğrencilerin web tabanlı olarak oluşturulan interaktif sınıflarda ileri düzeyde matematik ve fizik dersleri alacağını dile getiren Akçay, proje kapsamında 50 bin öğrenciye eğitim vereceklerini söyledi.

''Öğrencilerin bir kısmı evlerinde bilgisayarlarının başında, yatılı öğrenciler de etüt salonlarında bu dersleri alacaklar'' diyen Akçay, öğrencilerin bilgisayarlar başından soru sorabileceklerini, eğitim materyallerine elektronik posta yoluyla ulaşabileceklerini belirtti.

Proje, Aralık ayında başlayacak'' dedi.

Devamını oku...
 
KPSS'de tercihler başladı

KPSS'de tercihler başladı.Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adayların, kamu kurum ve kuruluşları kadro ve pozisyonlarına yerleştirmek için tercihler alınmaya başlandı.

 

 

 

ANKARA -       ''Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'' hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.
      Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/2 Tercih Kılavuzu ÖSYM'nin ''http://www.osym.gov.tr'' internet adresinden yayımlandı.
      Kılavuzda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor.
      Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 7-8 Temmuz ve 22-23 Eylül tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olması gerekiyor.
    

Devamını oku...
 
İşte Türkiye'nin en girişimci 50 üniversitesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün açıkladığı ''Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi''ne göre, ilk sırayı Sabancı Üniversitesi aldı.

 

 

 

ANKARA (AA) -      Ergün, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısıyla Türkiye'de ilk kez hazırlanan ''Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi''ni açıkladı.

Endeks belirlenirken, öğretim üyesi 50'nin altında olan üniversiteleri hesaplamaya dahil etmediklerini belirten Ergün, bu nedenle çalışmanın, Türkiye'deki 168 üniversitenin 126'sını kapsadığını söyledi.
Endeksin 5 boyuttan oluştuğunu aktaran Ergün, bunların bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme olduğunu ifade etti.

Devamını oku...
 
Yurt başvuru sonuçları bu adreste

Yurt başvuru sonuçları bugün saat 23.00'da açıklanacak

 

 

 

 

Sonuçların yurtkur'un sitesinde duyurulacağı bildirildi.
ANKARA (AA) - YURTKUR'un yurt başvuru sonuçları, kurumun internet sitesinden bu gece açıklanacak.
YURTKUR'dan yapılan yazılı açıklamada, 2012-2013 öğretim yılında ilk defa yüksek lisans (doktora-master Şubat 2012 tarihinde girenler de dahil), ön kayıt ve özel yetenek, dikey veya yatay geçiş ve askeri okullardan sağlık sebebiyle elenen öğrencilerle YÇS (Yurt Dışında Çalışanların Çocukları) sınavı sonucu bir yüksek öğretim programına yerleşen öğrencilerin yurt başvuru sonuçları saat 23.00'ten itibaren, kurumun, ''www.kyk.gov.tr'' adresli internet sayfasından açıklanacağı belirtildi.

 
'Çöp'teki defterler öğrencilerin yüzünü güldürdü

Esenler Belediyesi'nin kurduğu geri dönüşümü tesisinde elde edilen gelirle satın alınan defterler, ilçedeki ilköğretim öğrencilerine dağıtıldı.

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencilere geri dönüşümden elde edilen defterleri dağıttı.

Esenler Belediyesi'nin geri dönüşümden elde ettiği gelirle satın alınan 400 bin defter, Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda törenle öğrencilere dağıtılmaya başlandı. Törene, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, davetliler ve çok sayıda öğrenci ile velileri katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 - 74

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün901
mod_vvisit_counterDün1205
mod_vvisit_counterBu Hafta4182
mod_vvisit_counterBu Ay29755
mod_vvisit_counterToplam7298751

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 51 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev