TalebeDunyasi.Com | Öğrenci Ödev Portalı

Anasayfa Site Haritası Eğitim Haberleri Ara
 
SBS'DE İKİNCİ YEDEK KAYITLAR BAŞLADI

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre öğrenci yerleştirilen ortaöğretim kurumlarında boş kalan kontenjanlara kayıt hakkı kazanan adayların ikinci yedek kayıt süresi bugün başladı.

 

 

 

ANKARA (A.A) - SBS 8. sınıf sonuçlarına göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri; teknik ve endüstri meslek liseleriyle mesleki ve teknik eğitim merkezleri (Anadolu teknik lisesi, Anadolu meslek lisesi programları), tapu ve kadastro Anadolu meslek lisesi, tarım Anadolu meslek ve tarım meslek lisesi, denizcilik Anadolu meslek lisesi ve denizcilik Anadolu teknik lisesi, kız teknik ve meslek liseleriyle mesleki ve teknik eğitim merkezleri (Anadolu kız teknik lisesi, Anadolu teknik lisesi, Anadolu kız meslek Lisesi, Anadolu meslek lisesi programları); ticaret meslek liseleri (Anadolu

Ticaret  meslek lisesi, Anadolu iletişim meslek lisesi, adalet meslek lisesi programı), otelcilik ve turizm meslek liseleri (Anadolu otelcilik ve turizm meslek lisesi programı), Anadolu öğretmen liseleri, Anadolu imam-hatip liseleriyle Anadolu sağlık meslek liselerine öğrenci yerleştirildi. Bu liselerde asıl listeden kayıtlar, 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapıldı.

Devamını oku...
 
HEMŞİRELERE 'ÜST ÖĞRENİM' MÜJDESİ

Danıştay İdari Dava Dairesi, sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümü mezunları için, tıbbi laboratuvar önlisans programının 'üst öğrenim' sayılmasına karar verdi.

 

 

 

ANKARA (A.A) - Sağlık-Sen, Tıbbi Laboratuvar Önlisans Programını, sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümünün 'üst öğrenimi' saymayan Sağlık Bakanlığı işlemi ile bu işleme dayanak teşkil eden YÖK kararının iptali için dava açtı.

Danıştay 8. Dairesi'nin yürütmeyi durdurma istemini reddetmesi üzerine Sağlık-Sen, Danıştay İdari Dava Daireleri Kuruluna itirazda bulundu.

Sendikanın itirazını haklı bulan Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 'yürütmeyi durdurma kararı' verdi. Kararda, davalı idareler tarafından, üniversitelerin sağlık meslek yüksekokulu tıbbi laboratuvar programında görülen öğrenimin, sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümünün bir üst öğrenimi olmadığına ilişkin Yükseköğretim Genel Kurulunun kararının alındığının belirtildiği ancak, konuya ilişkin komisyon raporu ile görüş içeren bilgi ve belgelerin dosyaya ibraz edilmediği kaydedildi.

Kararda, 'Mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin bitirdikleri programın devamı niteliğinde veya buna en yakın programların uygulandığı meslek yüksekokullarına sınavsız olarak yerleştirilebilmelerinin olanaklı olması karşısında dava konusunda kararla getirilen sınırlandırmanın bilimsel ve hukuki gerçeklerinin ortaya konulması gerekmektedir' denildi.

Devamını oku...
 
ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİRME SONUÇLARI 19 AĞUSTOS'TA AÇIKLANIYOR...

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, üniversiteye yerleştirme sonuçlarının 19 Ağustos 2011 Cuma günü açıklanacağını bildirdi.

 

 

 

ANKARA (A.A) - Üniversiteye yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına ilişkin açıklamada bulunan Prof. Dr. Demir, 'Yüzlerce gencimizin ve ailelerinin heyecanla beklediği 2011 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarını açıklama aşamasına geldik' dedi

Adayların sabırsızlıkla bekledikleri sonuçları hızlı bir şekilde tamamlamak için ÖSYM olarak özverili ve yoğun bir çalışma temposundan geçtiklerini vurgulayan Demir, 'Bu süreçte sistemli olarak kurumumuzu yıpratma gayreti güden yalan haberler de yapılıyor ne yazık ki. Buna rağmen biz, bir gencimizin bile hayallerine kavuşmasını geciktirmemek, adayları ve yakınlarını bekletmemek için sadece işimize odaklandık' diye konuştu.

Üniversiteye yerleştirme sonuçlarını 19 Ağustos 2011 Cuma günü açıklayacaklarını bildiren Demir, adayların sonuçların açıklandığı gün, saat 15.00 itibariyle ÖSYM'nin 'http://sonuc.osym.gov.tr' internet adresinden sonuçlara ulaşabileceklerini söyledi.

ÖSYM Başkanı Demir, adayların sonuçları T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerini belirterek, 'Bu yıl yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek' diyerek adaylara hatırlatmada bulundu.

Devamını oku...
 
YDUS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2011-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) sonuçlarını açıkladı.

 

 

 

ANKARA (A.A) - Kurumun internet sitesinden yapılan açıklamada, 16 Temmuz 2011'de yapılan sınavın değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Adayların sınav sonuçlarını ÖSYM'nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekleri kaydedilen açıklamada, adayların adreslerine sınav sonuç belgesi gönderilmeyeceği bildirildi.

Sınava giren adayların kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü, http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebilecekleri ifade edilen açıklamada, bu uygulamanın, adayı bilgilendirme amacıyla yapıldığı, görüntülenen sayfanın belge niteliği taşımadığı vurgulandı. Açıklamada, her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgilerin esas alınacağı belirtildi.

 

Devamını oku...
 
BU OKULDAN MEZUN OLANA İŞ HAZIR!..

Yalova Üniversitesi (YAÜ) bünyesinde ve Türkiye'de ilk olarak ulaştırma mühendisliği ile kağıt mühendisliği bölümlerinin açılacağı bildirildi.

 

 

 

YALOVA (A.A) - YAÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ulaştırma mühendisliği ve kağıt mühendisliği bölümlerini açmak istediklerini ve bunun projesini önümüzdeki hafta YÖK'e sunacaklarını söyledi.

2012-2013 akademik yılında bu bölümleri faaliyete geçirmek istediklerini kaydeden Eruslu, 'Mühendislik Fakültemizde 5 bölümümüz mevcut. Ulaştırma mühendisliği ve kağıt mühendisliği bölümleri ile bunu 7'ye çıkaracağız' dedi.

Eruslu şöyle konuştu:

'Türkiye'de ilk kez bu bölümler Yalova Üniversitesinde açılacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinde müfredatlar incelendi en iyileri seçildi. Bu bölümler geleceğin meslekleri. Yalova Üniversitesi daha önce de Türkiye?de ilk kez polimer mühendisliği bölümünü açmıştı. İlkleri yapmaya devam ediyoruz. Gelecekte ihtiyaç duyulan meslekleri bir bir belirliyoruz.'

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 - 74

Facebook Sayfamız

Mesleki ve Teknik Eğitim

Mesleki ve Teknik Eğitim
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün881
mod_vvisit_counterDün1205
mod_vvisit_counterBu Hafta4162
mod_vvisit_counterBu Ay29735
mod_vvisit_counterToplam7298731

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 33 ziyaretçi çevrimiçi

[+]
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • blue color
  • green color
Ödev